O fetiță de 3 ani a fost lovită de o mașină, în Țuglui!

Grosu Claudia
7 barbati banuiti de braconaj si detinere ilegala de arme sunt dusi in arest de politisti din cadrul IPJ Tims, Timisoara, Timis, Joi 7 Martie 2019, Cornel Putan

O fetiță de numai 3 ani a fost lovită de o mașină în timp ce trecea strada, în localitatea Țuglui din Dolj. Copilul a suferit câteva răni și a fost transportată la spital pentru îngrijiri.

,,Astăzi, 7 septembrie, polițiști din cadrul Biroului Rutier Craiova au fost sesizați, prin apel 112, cu privire la faptul că pe raza comunei Țuglui s-a produs un accident rutier. La fața locului s-au deplasat polițiștii, care au constatat că un autoturism condus de un bărbat de 31 de ani, din Țuglui, pe strada Principală, din localitate, ar fi accidentat o minoră de 3 ani, care s-ar fi angajat în traversarea părții carosabile.

În urma evenimentului rutier, minora a necesitat acordarea de îngrijiri medicale, fiind transportată la spital. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, potrivit IPJ Dolj.

author avatar
Grosu Claudia
Distribuie acest articol