marți, octombrie 1, 2024

Remize pentru CSU II şi Filiaşi

În prima rundă din retur, CSU II Craiova a scos o remiză, scor 0-0, în partida de vineri, din deplasare, cu CSM Lugoj. Craiovenii au jucat în zece jucători odată cu eliminarea în minutul 80 a fundaşului central Drăghici, pentru două galbene”. Ne aşteptam să avem un meci greu, asta şi din cauza faptului că terenul a fost unul foarte dificil. Sunt mulţumit cum am jucat, ne-am dăruit şi acest punct este unul meritat. Era important să nu pierdem, pentru a începe returul cu un moral bun “, a spus antrenorul “satelitului “, Bogdan Vrăjitoarea. La CSU II au jucat: Vlad – Ghincea, Dina, Drăghici, Luică – Hodea, Armășelu (90+2 Rodeanu), Florea – Surugiu, Neacșu (80 Geanimu; 88 Puțintelu), Iuga (46 Manea). Gazdele au început meciul în formula: Rusu – Rotea, Mardare, Miculescu, Roșie – Pîntea (70 Olariu), Vlădia, Poiană (60 Ardelean), Dobricean (60 Precupanu), Mînecan (75 Pleșcan), Porcescu. Tot în prima rundă din retur,

ACSO Filiași a terminat tot la egalitate, scor 1-1(0-0) cu Cetate Deva în partida disputată vineri, pe stadionul “Chimia “de la Combinat. După ce au primit gol în minutul 70, elevii lui Ionel Luţă au dominat finalul de meci şi au reuşit egalarea în minutul 86, când Nicu Popescu a reluat cu capul centrarea venită din corner de la Duriţă. Antrenorul lui ACSO Filiași, Ionel Luță, s-a bazat în acest meci pe: Lascu – Orban, Istudor, A. Lupu, Neacșu (84 Tănase) – N. Popescu, V. Georgescu – Petcu (60 Moraru), Stoichițoiu (73 Obeanu), Mainerici (64 Pârvuică) – Duriță. Cele două grupări doljene din C4 se vor duela sâmbătă, de la ora 15, pe terenul din Ișalnița.

Podari, perdantă la Roşiori

ACS Podari a început cu stângul returul. Trupa antrenată de Gigi Ciurea a fost învinsă, scor 1-2(1-1), la Roşiori, de echipa locală Sporting. Pentru gazde au marcat Ivănică 31 şi Băzăvan 52, în timp ce pentru doljeni a punctat atacantul Claudiu Bălan (44), acesta reluând din mijlocul careului un balon respins de portarul Gavriş în urma şutului expediat de Raicea. La ACS Podari au jucat: Mecea-Marcu, Avram, Cioinac, Ciocârlă – I. Sârmon, D. Stancu (75 Dragomir)-Raicea, I. Stancu (62 Cruşoveanu), Simion (74 Geamănu). De partea cealaltă, antrenorul teleormănenilor Cristi Negru a început meciul în formula: Gavriş-Şcheau, Moşteanu, Floricel, Firoiu-Lătea, Ivănică, Ciubuc, Băzăvan (74 O. Popescu)-Bâră (90 Burcea), Mihai (65 Iorga). În etapa viitoare, ACS Podari va juca pe teren propriu, cu CS Ştefăneşti.

8. Pandurii II 15 5 4 6 16-17 19

9. Minerul Motru 15 4 6 5 9-19 18

10.CS Ineu 14 5 1 8 13-19 16

11. Măgura Cisnădie 15 4 4 7 12-22 16

12. CSU II 15 4 3 8 16-20 15

13. Cetate Deva 15 3 5 7 14-21 14

14. ACSO Filiaşi 15 3 3 9 12-26 12

15. Giarmata 15 1 2 12 8-32 5