Craioveanul Aurelian Temișan, revoltat după ce a așteptat 2 ore ambulanța

Grosu Claudia
Poster pentru Jona Clinic Craiova: echipă de medici dentiști în halate verzi, textul 'ZâMBEȘTI CU ÎNCREDERE!' și 'ACUM ÎN CRAIOVA!', listă de servicii și date de contact (021 9038, Str. Aries 34).

„După două ore sun din nou și mi se spune că ambulanța încă nu a plecat. Mă blochez”

În contextul scandalului major din sistemul de sănătate, care a culminat cu tragedia morților de la Spitalul Sf. Pantelimon, o vedetă din România își face publică experiența neplăcută prin care a trecut.

Aurelian Temișan, cunoscut jurat de la „Te cunosc de undeva”, a trecut printr-o experiență neplăcută. Având mulți fani, a simțit nevoia să facă publică întâmplarea, deoarece a fost nevoit să aștepte două ore pentru sosirea unei ambulanțe.

Recent, Aurelian Temișan a sunat la numărul unic de urgență 112 pentru a solicita o ambulanță. I s-a comunicat că va fi contactat când echipajul va ajunge, dar, după două ore de așteptare, ambulanța nu sosise. Atunci când a sunat din nou, vedeta a aflat că ambulanța nici măcar nu plecase încă de la spital.

„Am nevoie de o ambulanță, cât de repede posibil la adresa…, pentru…, simptomele sunt… După toate întrebările puse la care am răspuns, mi se spune „s-a notat, vă va suna când ajunge”. Mulțumesc politicos și aștept. Și aștept… și aștept…

După două ore sun din nou și mi se spune „ambulanța încă nu a plecat”. Mă blochez. Efectiv nu știu dacă și cum să reacționez. E strigător și revoltător. Unde e de fapt și de ce se numește SISTEMUL DE URGENȚĂ???”, a transmis Aurelian Temișan pe Facebook, potrivit VIVA.

author avatar
Grosu Claudia
Distribuie acest articol