Nici Marius Croitoru nu mai vrea la FCU Craiova

Anghel Catalin

Adrian Mititelu pare să aibă o misiune imposibilă. Acesta trebuie să convingă un antrenor să preia FCU Craiova. Totuși, majoritatea tehnicienilor lasă impresia că le este frică să meargă la trupa din Bănie, după toate demiterile, scandalurile și umilințele prin care au trecut foștii antrenori ai formației alb-albastre.

ProSport, negocierile dintre Marius Croitoru și Adrian Mititelu au picat. Unul dintre principalele motive care au stat la eșecul negocierilor au fost legate și de revenirea fiului lui Croitoru. Acest lucru nu a fost agreat de patronul alb-albaștrilor.

Surpriza a fost revenirea, nu a înțeles nimeni acea decizie (n.red. de a reveni Marius Croitoru la FCU Craiova 1948). Apropo de modul în care s-au despărțit, pentru că au fost aruncate cuvinte destul de grele. Erau două motive neconfirmate la care m-am gândit: ori varianta cu suporterii, pentru că Marius Croitoru a fost apreciat, ori că au fost anumite datorii la mijloc și în felul ăsta se mai sting”, a spus Narcis Răducan la emisiunea Digi Sport Special.

author avatar
Anghel Catalin
Cătălin Anghel este redactor și supraveghează atent cele mai noi informații din Craiova, când vine vorba de sport sau de administrația locală. Este absolvent al facultății de Litere din cadrul Universității din Craiova - specializarea Jurnalism și licențiat în presa sportivă. Scrie pentru Jurnalul Olteniei încă din anul 2018.
Distribuie acest articol