Bătaie între doi bărbați din Gorj. Unul a ajuns la spital

Nedelea Raluca
Vâlcea: Trei bărbați reținuți după un furt de 25.000 lei
Vâlcea: Trei bărbați reținuți după un furt de 25.000 lei

Doi bărbați din comuna Godinești, Gorj, s-au bătut, iar unul dintre ei a ajuns la spital. Din cauza alcoolului și pentru că între cei doi exista un conflict mai vechi, unul dintre ei, un bărbat de 21 de ani, l-a lovit în cap pe celălalt. Acesta a ajuns la spital.

„La data de 4 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Tismana au reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Gorj, un tânăr de 21 de ani, din comuna Godinești, fiind bănuit de săvârșirea infracţiunii de lovire sau alte violențe.

În noaptea de 3-4 ianuarie a.c., polițiștii din Tismana au fost sesizați prin apelul 112 de un tânăr de 26 de ani, din comuna Godinești, cu privire la faptul că în timp ce se afla la locuința unui consătean, a fost agresat de tânărul de 21 de ani, din aceeași comună.

Cu ocazia deplasării la fața locului, polițiștii au constatat că apelantul prezenta leziuni la nivelul capului și că, pe fondul consumului de alcool și al unui conflict mai vechi, tânărul reținut l-ar fi lovit pe acesta cu un obiect în zona capului provocându-i o plagă sângerândă. Victima a fost transportată la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale”, spune IPJ Gorj.

Agresorul a fost reținut pentru 24 de ore.

author avatar
Nedelea Raluca
Curioasă, ambițioasă și cu o atenție remarcabilă la detalii, ea este reporterul care nu lasă nicio întrebare fără răspuns. Ghidată de dorința de a descoperi mereu adevărul și de curajul de a încerca experiențe noi, transformă fiecare subiect într-o poveste autentică. Pentru ea, curiozitatea nu este un risc, ci motorul care o împinge să exploreze dincolo de aparențe, asigurându-se că nicio informație esențială nu îi scapă niciodată
Distribuie acest articol