vineri, septembrie 27, 2024

CSU Craiova, trezită la realitate de Dinamo

CSU Craiova a fost învinsă de Dinamo, scor 2-1, după un meci cu multe evenimente. Gazdele au deschis scorul în minutul 1, apoi oltenii au fost cei care au dominat. Până la pauză, bucureștenii au mai marcat, o dată, dar și trupa din Bănie a reușit să trimită mingea în poartă, prin Koljic. Partea secundă nu a fost la fel de interesantă, pe partea sportivă. „Câinii” au rămas în 10 oameni, apoi în 9, după ce nervii au atins cote maxime, pe terenul de fotbal. Nici măcar în aceste condiții, elevii lui Costel Gâlcă nu au reușit să egaleze.

Dinamo: Golubovic – Sivis, K. Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Bani, Selmani, Abdallah. Rezerve: Ailiesei, Licsandru, Soro, Bordușanu, Patriche, Caragea, A. Irimia, Amzăr, A. Florescu, Mărginean, C. Costin. Antrenor Zeljko Kopic.

Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Zajkov, Bancu – Oshima, Mekvabishvili – Bană, Mitriță, Paradela – Koljic. Rezerve: Lung, Ndong, Sierra, Badelj, Screciu, Houri, Danciu, Mora, Baiaram, Barbu, A. Ivan. Antrenor Costel Gâlcă.

Stadion „Arcul de Triumf”. Arbitru Marian Barbu (Făgăraș). Asistenți Ovidiu Artene (Vaslui), Stelian Slabu (Brașov). Arbitru VAR Florin Andrei (Târgu Mureș). Asistent VAR Andrei Antonie (București).