Oamenii legii i-au reținut permisul, iar el s-a răzbunat pe mama unuia dintre polițiști

Nedelea Raluca

Un bărbat de 39 de ani din comuna Poiana Mare, județul Dolj, a fost reținut pentru că a comis mai multe infracțiuni. Acesta a fost prins de oamenii legii când conducea fără permis și băut prin localitate și depășise și limita de viteză. Acestuia i-a fost suspendat dreptul de a conduce pe drumurile publice.

Din răzbunare, acesta a mers la locuința mamei unuia dintre polițiștii care l-au prins și s-a răzbunat. El a turnat ulei încins pe gardul casei, astfel, distrugându-l. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore și a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dolj.

author avatar
Nedelea Raluca
Curioasă, ambițioasă și cu o atenție remarcabilă la detalii, ea este reporterul care nu lasă nicio întrebare fără răspuns. Ghidată de dorința de a descoperi mereu adevărul și de curajul de a încerca experiențe noi, transformă fiecare subiect într-o poveste autentică. Pentru ea, curiozitatea nu este un risc, ci motorul care o împinge să exploreze dincolo de aparențe, asigurându-se că nicio informație esențială nu îi scapă niciodată
Distribuie acest articol