miercuri, septembrie 11, 2024

Sportivii vâlceni au obținut 13 medalii la Campionatul Naţional de Jiu Jitsu Brazilian 2020

Sportivii vâlceni au obținut 13 medalii la Campionatul Naţional de Sport BJJ GI & Nogi 2020, care a avut loc la Târgu Mureş. A fost prima competiţie de acest gen pentru tinerii antrenați de Leonard Gugulici, Filip Augustin şi Daniel Gogoaşe.

Filip Anisia (6 ani) şi George Buşu (8 ani) s-au întors acasă cu câte o medalie de argint, în timp ce Andrei Eduard Diaconu (8 ani), Robert Petrescu, David Sahleanu (8 ani) şi Rarel Butaru (8 ani) au obţinut câte o medalie de bronz.

În ceea ce-i priveşte pe adulţi, aceştia au participat la competiţie în două grupe: GI (cu kimono) şi NO GI (fără kimono).

Iată rezultatele obţinute:

Daniel Gogoaşe: medalia de aur la categoria -100 kg (NO GI)

Răzvan Popa: locul I la categoria 74 de kg (GI) şi locul I la categoria 76 kg (NO GI)

Alexandru Sorin Ghinea: locul II la categoria -94 kg (GI) şi locul III la categoria +100 kg (NO GI)

Andra Cazan: locurile II şi III