vineri, septembrie 13, 2024

Ploaie de goluri, în prima etapă

Nu mai puțin de 34 de goluri s-au marcat în cele 6 jocuri ale primei etape din ultimul eșalon fotbalistic din Mehedinți

Cele mai multe goluri s-au înscris pe terenul din Broșteni, unde campioana sezonului trecut a fost învinsă cu 5-3 de AS Ghiciulescu Hinova, deși la pauză conducea cu 2-1. Iulian Ionici (‘3), Adrian Stoean (’30) și Florin Cruceru (’53) au marcat pentru gazde, în timp ce Florin Spafiu (’12, ’83) (foto, la minge), Elvis Vilă (’53, ’84) și Aurel Mangu (’58) au adus victoria oaspeților. Lotul Științei Broșteni a fost însă complet remaniat în pauza competițională de vară, după ce s-a renunțat la colaborarea cu jucătorii aduși la echipă din județul Gorj. Cele mai puține goluri s-au marcat în partida Dunărea Hinova – Coșuștea Căzănești, câștigată de oaspeți cu scorul de 2-0, prin golurile lui Adrian Mica (’64) și Traian Grosu (’66).