Trei mașini și un stâlp, făcute praf

Redactia
Accident ieri seară pe Câmpia Islaz. Cauza – teribilismul. Un tânăr de 21 ani din Craiova și-a făcut praf mașina, două autoturisme parcate și un stâlp. Tânărul conducea o Mazda, iar din cauza vitezei, la intersecția cu strada Petuniilor, a pierdut controlul volanului. A intrat mai întâi cu mașina într-un Ford parcat. Apoi a ricoșat în stâlp și din stâlp într-un Volkswagen tras pe dreapta.
 
În urma accidentului, șoferul și o fată de 20 de ani din Caracal, pasageră în mașina lui, au fost răniți ușor.
Șoferul teribilist s-a ales cu dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
author avatar
Redactia
Distribuie acest articol