Şcoala de vară “BIOS ART”, derulată de Muzeul Olteniei Craiova, a ajuns la final

Redactia

Proiectul interactiv, Şcoala de vară  “BIOS ART” coordonat de către Muzeul Olteniei Craiova – Secţia de Ştiinţele Naturii, lansat în data de 3 iulie, a ajuns la final.
Cursanţii atelierelor de modelaj în lut, decoupage, quilling, creaţie animăluţe din fetru, eco, lucru manual pe etamina şi realizare de animăluţe din mărgele, linogravură,  derulate în cadrul proiectului educativ menţionat, vor fi premiaţi, astăzi, 9 septembrie, la ora 10.00 pentru lucrările realizate pe durata acţiunii.

Întâlnirea de final va fi sărbătorită, în sala de conferinţe a Secţiei de Ştiinţele Naturii, printr-un program artistic realizat de către participanţii la ateliere, care vor recita poezii şi interpreta cântece.
Organizatorii acţiunii vor oferi diplome şi cadouri pentru toţi participanţii.
 La parterul Secţiei de Ştiinţele Naturii se va realiza o expoziţie cu  obiectele realizate în cadrul atelierelor, craiovenii fiind invitaţi să voteze lucrările de excepţie.

author avatar
Redactia
Distribuie acest articol