Incendiu la un apartament din Craiova

Redactia

Îi ţineau lumânarea aprinsă unui bătrân aflat în comă şi au luat foc. S-a întâmplat, ieri, în Craiova, într-un apartament de la etajul patru al unui bloc de pe bulevardul Ştirbei Vodă.
Potrivit oamenilor legii, proprietarul apartamentului, Alexandru Ghinea, de 89 de ani, era de două zile în comă. Rudele stăteau la căpătâiul lui cu lumânările aprinse. Cel mai probabil, într-un moment de neatenţie, o lumânare a căzut şi de aici a pornit incendiul.

Proprietarul aflat în comă a suferit arsuri, iar cei care erau cu el în apartament, Mircea Ghinea, de 69 de ani şi Ioana Ghinea, de 65 de ani au fost intoxicaţi cu monoxid de carbon.
Toţi trei sunt în stare stabilă, fiind internaţi la la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă din Craiova.

author avatar
Redactia
Distribuie acest articol