Semnal de alarmă pentru Universitatea Craiova: „Până la meciul următor, ai luat bătaie”

Anghel Catalin
Semnal de alarmă pentru Universitatea Craiova
foto: Facebook/UCVOficial

Mihai Stoichiță crede că eșecul Universității Craiova, scor 4-1, contra celor de la Farul Constanța, a fost doar un accident și că trupa din Bănie rămâne o formație puternică pentru fotbalul românesc. Directorul tehnic al Federației Române de Fotbal a subliniat faptul că alb-albaștrii au continuat să își facă jocul chiar și când erau conduși cu scorul de de 3-0.

Semnal de alarmă pentru Universitatea Craiova

Semnal de alarmă pentru Universitatea Craiova

Sigur e un accident. Craiova a jucat în continuare, chiar dacă scorul era cum era. Și la 0-3 a jucat Craiova. A construit același joc. Cât au putut au reușit să construiască. Dar, greșelile de interpretare ale golului au dus la ceea ce s-a întâmplat ieri. La primul gol, ucraineanul (n.r. – Romanchuk) a dat un pas mai bun decât îți dădea ție Lăcă pe vremuri”, a declarat Mihai Stoichiță, conform Fanatik.

Adrian Ilie nu este de aceeași părere. Acesta spune că doar în etapa următoare o să se vadă clar dacă eșecul Universității Craiova a fost doar o întâmplate. „Cobra” așteaptă să îi vadă la treabă pe elevii lui Filipe Coelho, în etapa intermediară.

Alb-albaștrii mai au multe de demonstrat

Știi cum e, e o întâmplare până la meciul următor. Până la meciul următor, ai luat bătaie”, a declarat Adrian Ilie, potrivit sursei citate.

author avatar
Anghel Catalin
Cătălin Anghel este redactor și supraveghează atent cele mai noi informații din Craiova, când vine vorba de sport sau de administrația locală. Este absolvent al facultății de Litere din cadrul Universității din Craiova - specializarea Jurnalism și licențiat în presa sportivă. Scrie pentru Jurnalul Olteniei încă din anul 2018.
Distribuie acest articol