Incendiu puternic la o brutărie din Gorj

Florentina Olaru
#image_title

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută în orașul Țicleni din județul Gorj în incinta unei brutării.
Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență(ISU) Gorj au acționat cu 6 autospeciale de lucru cu apă și spumă pentru a localiza și stinge flăcările care au afectat aproximativ 1000 de metri pătrați din acoperiș și o parte din încăperile clădirii, unde erau depozitate materiale diverse.

Din fericire, nu au fost raportate victime, iar incendiul a fost ținut sub control pentru a preveni extinderea către construcțiile din imediata apropiere.

În sprijinul pompierilor au intervenit și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență din Țicleni, precum și Serviciul Privat pentru Situații de Urgență al SC Expert Petroleum, fiecare cu o autospecială.

author avatar
Florentina Olaru
Sunt pasionată de scris, de oameni și de poveștile care merită spuse. Am absolvit Facultatea de Litere din cadrul Universității București, iar formarea umanistă mi-a oferit nu doar instrumentele limbajului, ci și responsabilitatea de a le folosi corect. Pe lângă activitatea jurnalistică, sunt și profesor de limba germană, o profesie care m-a învățat rigoarea, claritatea și importanța comunicării corecte.Experiența din educație se reflectă în modul în care fac jurnalism: cred în verificarea faptelor, în echilibru și în informarea onestă a cititorilor. Scriu despre oameni, comunități și probleme reale, convinsă că jurnalismul de calitate începe cu responsabilitatea față de adevăr și față de public.
Distribuie acest articol