CSU Craiova a făcut încă un transfer pentru titlu

Anghel Catalin
foto: Facebook/UCVOficial

CSU Craiova și-a întărit compartimentul ofensiv și l-a transferat pe Monday Etim, de la formația Hillerod. Nigerianul în vârstă de 26 de ani a semnat un contract valabil pe o perioadă de 3 ani, cu opțiune de prelungire pentru încă un an, cu formația lui Mihai Rotaru.

Noul nostru leu a evoluat în trecut la echipe precum Hillerod, Roskilde, Helsingor, Orange County și FC Toros. Succes în familia alb-albastră!”, a anunțat clubul din Bănie.

Mirel Rădoi a cerut încă un atacant, iar șefii clubului i-au făcut pe plac antrenorului, mai ales după calificarea în grupele Conference League. Monday Etim a fost urmărit de staff-ul alb-albaștrilor și a fost adus la CSU Craiova pentru a le face concurență atacanților Assad și Nsimba.

author avatar
Anghel Catalin
Cătălin Anghel este redactor și supraveghează atent cele mai noi informații din Craiova, când vine vorba de sport sau de administrația locală. Este absolvent al facultății de Litere din cadrul Universității din Craiova - specializarea Jurnalism și licențiat în presa sportivă. Scrie pentru Jurnalul Olteniei încă din anul 2018.
Distribuie acest articol