Gigi Becali nu se teme de CSU Craiova și i-a transmis lui Rădoi cu ce formulă joacă FCSB în Bănie: „Să facă Mirel acum tacticile lui”

Anghel Catalin

Gigi Becali nu are emoții prea mari pentru meciul cu CSU Craiova. FCSB merge în Bănie cu gândul să îi scoată pe olteni din lupta pentru titlu. Patronul roș-albaștrilor deja a anunțat cu ce echipă o să joace pe „Ion Oblemenco” și nu se teme de faptul că Mirel Rădoi își va putea adapta tactica în funcție de jucătorii anunțați.-

Vine Șut, vine Tănase, o să joace Tavi Popescu titular. Echipa e făcută, o știe și Mirel. Șut, Chiricheș, Miculescu, George Popescu. Singura întrebare este Florin Tănase sau Cisotti. Înclin spre Cisotti o repriză, pe Tănase îl ținem, poate e nevoie în locul lui Chiricheș. Așa înclin eu. Chiricheș o să ducă 70-75 de minute. Și-l ținem, ca să nu mai fac tâmpenii, cum am făcut când l-am băgat pe Edjouma. Eu așa înclin acum. Să facă Mirel acum tacticile lui. Bravo lui că se pricepe la tactici. Dar ce să-i faci când are echipa mai mare? Ce să-i facă Mirel la tactici lui CFR? Ce putea să facă? N-ai ce să-i faci. Nu i-a lăsat nici măcar să respire”, a declarat Gigi Becali, la Fanatik.

CFR Cluj este echipa de care Gigi Becali se teme cel mai tare. Elevii lui Dan Petrescu și-au arătat forța în etapa a treia din play-off, când au învins chiar CSU Craiova, în Gruia, cu scorul de 2-0, după ce, cu doar câteva zile înainte, au reușit să îi elimine pe olteni și din Cupa României.

Văd exact o echipă CFR care e puternică și am spus e mai puternică, Craiova e mai tehnică, dar totuși văd un CFR care ea e puternică fizic și câștigă dueluri, dar nu are calitate tehnică, că atare. Adică văd două echipe cu care ne batem. Nu cred că ne vor face mari probleme”, a mai spus Becali, potrivit sursei citate.

Distribuie acest articol