marți, octombrie 29, 2024

CSU Craiova și-a arătat limitele. Costel Gâlcă are de dat explicații în fața lui Rotaru

CSU Craiova a pierdut meciul cu Farul, scor 3-2, după un nou joc slab al elevilor lui Costel Gâlcă, pentru care situația se complică și mai tare. Constănțenii au dat două goluri în startul meciului, apoi au rămas în 10 oameni, în debutul reprizei secunde. Oltenii au mai micșorat diferența, din penalty, dar nu a fost suficient. Gazdele au înscris, din nou, și au dus scorul la 3-1. Trupa din Bănie a mai primit o lovitură de pedeapsă, dar a fost ratată de Lyes Houri, același care transformase în gol primul penalty.

Golurile partidei au fost marcate de Narek Grigoryan ‘6, Denis Alibec ’12, Gustavo Marins ’60 / Lyes Houri ’52- penalty și Paradela, în minutul 90+3. Distanța dintre CSU Craiova și liderii de la U Cluj devine și mai mare, iar postul lui Costel Gâlcă ar putea fi în pericol. Mihai Rotaru va dori explicații după încă un rezultat negativ al echipei.

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Bălașa, Gustavo Marins, C. Ganea – Vînă, Dican, Casap – Grigoryan, Alibec, Radaslavescu. Rezerve: Ducan, Cercel, Dumitra, Aioanei, Buta, N. Popescu, Băsceanu, A. Stoian, Mustaca, Rivaldinho, G. Iancu, Avramescu. Absenți: Nedelcu, Iancu, Larie, Țîru (accidentați), Dănuleasa (suspendat). Antrenor: Gheorghe Hagi.

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu Maldonado, Badelj, Bancu – Screciu, Oshima – Baiaram, Houri, Mora – A. Ivan. Rezerve: S. Lung, Ndong, Iago Lopez, Căpățînă, Zajkov, Sierra, Cicâldău, Mekvabishvili, Bană, D. Barbu, Paradela, Lukic. Absent: Mitriță (accidentat). Antrenor: Costel Gâlcă.

Stadion: „Academia Gheorghe Hagi”. Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti). A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti). A2: Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti – Bucureşti). Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari – Ilfov). Arbitru AVAR: Artene Ovidiu (Vaslui – Vaslui).