Viitorul Pandurii nu se prezintă la meciul cu Șelimbăr

Anghel Catalin
foto: liga2.prosport.ro

Conducerea clubului Viitorul Pandurii Târgu Jiu a înștiințat astăzi FRF că nu se prezintă la meciul de sâmbătă, cu CSC Șelimber, programat pe Stadionul Măgura, din Cisnădie, în etapa a 9-a din Liga 2. Președintele clubului gorjean a explicat situația și dă vina pe lipsa banilor, după ce sponsorii au cam abandonat formația din Târgu Jiu.

„Sincer, am fost în imposibilitatea organizării meciului de sâmbătă. Din cauza rezultatelor, sponsorii cam și-au retras bănuții, să zic așa! Să văd ce soluție găsim. În momentul ăsta, sponsorii nu au finanțat, nu au vrut să mai dea bani. Asta e! Am informat federația că nu ne prezentăm la meciul de sâmbătă. Nu e vorba de transport, e vorba de hotel. Asta e, vom găsi noi vreo soluție, cumva”, a spus, pentru Liga2.ro, Călin Vladimirescu.

Se pare că fotbaliștii sunt cei care nu mai vor să joace, din cauza restanțelor salariale, iar conducerea clubului cu origini la Șirineasa, în Vâlcea, a invocat la FRF că echipa nu poate face deplasarea din motive financiare, după cum notează informatiadeseverin.eu.

author avatar
Anghel Catalin
Cătălin Anghel este redactor și supraveghează atent cele mai noi informații din Craiova, când vine vorba de sport sau de administrația locală. Este absolvent al facultății de Litere din cadrul Universității din Craiova - specializarea Jurnalism și licențiat în presa sportivă. Scrie pentru Jurnalul Olteniei încă din anul 2018.
Distribuie acest articol