duminică, septembrie 15, 2024

CSU Craiova s-a făcut de râs la Iași

CSU Craiova a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la Poli Iași. Trupa din Bănie a suferit o înfrângere cu socrul de 2-0, după un meci foarte greu și după o deplasare lungă. Elevii lui Costel Gâlcă au evoluat pe un gazon inundat, la propriu, plin de bălți. Ploaia nu a fost deloc blândă pe parcursul meciului și alb-albaștrii nu s-au simțit în largul lor.

Gazdele au deschis scorul în minutul 30, apoi s-au apărat și au mai pus probleme pe contre. Oltenii au avut șansa egalării, în repriza a doua, dar Alex Mitriță a ratat un penalty. Ieșenii au mai marcat un gol, destul de haios, în minutul 90+10.

Poli Iași: J. Fernandez – Todoroski, Guilherme, Samayoa, Ispas – Bordeianu, Gouet – V. Gheorghe, Alin Roman, Stefanovici – Kamberi. Rezerve: Ailenei, Moreira, Tănasă, Fl. Ilie, Atanaskovski, Miskovic, Itu, Teixeira, Tailson, Gheorghiță, Harrison, D. Popa. Antrenor: Emil Săndoi.

CSU Craiova: L: Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Sierra, Bancu – Oshima, Căpățînă – Mora, Baiaram, Mitriță – A. Ivan. Rezerve: S. Lung, Stoian, Gaspar, Maldonado, Badelj, Ndong, Screciu, Houri, Danciu, Barbu, Bană, Paradela. Antrenor: C. Gâlcă