vineri, septembrie 27, 2024

SCM – calificare spectaculoasă în Cupa României

Fotbaliștii de la SCM Râmnicu Vâlcea au făcut un meci mare în turul al treilea al Cupei României. Elevii lui Eugen Beza au primit vizita formației CS Mioveni care a jucat barajul de promovare în primul eșalon și care a pornit ca favorită la calificare.

Vâlcenii au deschis scorul prin vedeta Bogdan Rusu dar argeșenii au egalat în prelungirile primei reprize după golul lui Panait și la cabine s-a mers la egalitate, 1-1. Gruparea din Zăvoi a dominat partea a doua a întâlnirii și au dus scorul la 3-1 după reușitele lui Neicu și Ivan.

Formația din Mioveni a încercat să revină în calculele calificării dar au reușit doar să reducă handicapul după golul marcat de Zamura. S-a terminat 3-2 și SCM merge mai departe în Cupa României și, cel mai probabil, va juca următoarea partidă eliminatorie tot pe