Societatea Română de Geografie a premiat elevii gorjeni

Poster pentru Jona Clinic Craiova: echipă de medici dentiști în halate verzi, textul 'ZâMBEȘTI CU ÎNCREDERE!' și 'ACUM ÎN CRAIOVA!', listă de servicii și date de contact (021 9038, Str. Aries 34).

Doi tineri talentați din Gorj au fost recunoscuți și premiați la Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului”

Doi tineri talentați din Gorj au fost recunoscuți și premiați de către Societatea Română de Geografie pentru performanțele lor remarcabile la Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului”, desfășurată la Arad în anul 2024. Aceștia sunt Vlăduț Octavian Frățilescu din clasa a XII-a, sub îndrumarea profesorilor Maria Baros, Maria Spînu, Camelia Anton și Rodica Maria Negrea, și Nicolin Corneliu Mănescu din clasa a XI-a, coordonați de către profesorii Elena-Valeria Teoteoi, Maria Spînu, Manuela Radu și Mihaela Țîrcă. Ambii elevi sunt înscrisi la prestigiosul Colegiul Național „Tudor Vladimirescu” din Târgu Jiu și au fost onorați cu „Premiul Special” în cadrul acestui concurs național. Această recunoaștere subliniază nu doar talentul și dedicarea lor, ci și calitatea învățământului oferit la nivel local, conform Pandurul.

author avatar
Grosu Claudia
Distribuie acest articol