marți, octombrie 8, 2024

Biletul zilei (23 noiembrie): Cotă peste 12, plus o surpriză: cotă 5.3

Am găsit câteva meciuri cu miză imensă doar pentru una dintre echipe în Uzbekistan și Georgia. În plus, e plauzibilă o mega-surpriză la cotă 5.3!

Spaeri – Kolkheti Poti 2 (2.2)

Georgia 2, ora 16. Se întâlnesc locurile 3 cu 2, însă diferența de puncta este uriașă între ele, cu 3 runde înainte de final. În plus, vizitatorii sunt la un punct de lider – o singură echipă promovează direct, drept urmare au mare nevoie de toate punctele. Forma e de partea lor: nimeni nu i-a mai bătut de 17 meciuri, iar în ultimele 7 au tot atâtea victorii.

Nasaf Q – Sogdiana 1 (1.45)

Uzbekistan, ora 15.15. Penultima etapă, gazdele încă mai speră la un loc de cupe continentale. Sunt pe 3 la egalitate cu locul 2. Au șanse teoretice la primul loc. Oaspeții sunt deasupra locului de baraj, cu 4 puncte. Astfel, pot răsufla ușurați inclusiv cu o înfrângere azi. Condiția: Qizilqum să nu bată la Neftchi Fargona. Însă, și dacă pierde Sogdiana, aspect foarte probabil, se poate salva în utlima rundă, când joacă pe teren propriu, împotriva unei echipe fără griji.

Al Bataeh – Al Sharjah 1-3 r1, 1-3 r2 (1.7)

EAU, ora 17.30. Am remarcat că în toate partidele de până acum ale oaspeților s-a marcat în prima repriză, drept urmare mergem pe clasicul nostru 1-3 goluri în prima repriză și 1-3 goluri în repriza secundă.

Al Urooba – Al Taawon 1 (1.65)

EAU, ora 14:40. Gazdele sunt una dintre cele mai în formă echipe care joacă astăzi: 8 victorii și un egal până acum, fiind lideri, deja detașați, în liga secundă din Emirate. Vor avea meci greu, pentru că oaspeții au un singur meci pierdut în acest sezon, totuși avem încredere că Al Urooba va continua marșul trimfal. Mizăm și pe ascendentul generat de linia de victorii din meciurile directe.

Al-Taawon – Al Urooba 1:3 (:) | 10.04.2015 Division 1 2014 2015

Municipal Grecia – Deportivo Saprissa 2 (1.35)

Costa Rica, ora 23:00. Ultimul loc cu primul loc. În plus, în directe, Saprissa a spulberat-o pe Grecia, după cum se poate vedea mai jos:

Încincim cota cu:

Neftchi Fargona – Qizilqum Zarafshon 2 (5.3)

Pentru cei care nu sunt prea încântați de cote de la 2 în jos, propunem și o mega-surpriză din Uzbekistan. Iată care este logica: gazdele au șanse doar teoretice să urce pe locul 2 în clasament, fiind la 4 puncte de acesta cu 2 runde înainte de final. În ultimele 5 meciuri au 3 înfrângeri, deci au cam intrat în vacanță. În schimb, pentru vizitatori se anunță un meci de totul sau nimic. Au 22 de puncta, sunt pe loc de baraj, la 4 puncte distanță de salvare. Dacă bat, iar Sogdiana pierde azi, păstrează șanse practice, nu doar teoretice, de salvare. Dacă nu bat sunt clar în barajul de menținere.

Sugestiile de mai sus reprezintă doar opinia editorului și nu sunt o garanție a câștigului.