joi, octombrie 10, 2024

CSU Craiova demonstrează, din nou, că nu are șanse la titlu

CSU Craiova a mai pierdut un meci. Oltenii au luat bătaie de la Rapid, pe Giulești, scor 2-0. A fost un meci dominat de bucureșteni. Corneliu Papură nu a reușit să își mobilizeze echipa suficient, în timp ce vedetele lui Rotaru nu s-au ridicat la nivelul cuvintelor rostite înainte de partida de duminică seara.

Golurile partidei au fost marcate de Bamgboye, în minutul 36 și de Borja, în minutul 80. După acest rezultat, alb-albaștrii încep să tremure chiar și pentru un loc de play-off, iar titlul pare din ce în ce mai departe.

Rapid: 31. H. Moldovan – 47. Braun, 22. Săpunaru, 6. P. Iacob, 24. Borza – 26. Oaidă, 23. Albu, 10. Ioniță II – 7. Funsho, 11. B. Valle, 27. Petrila. REZERVE: 90. Drăghia, 19. Onea, 15. I. Cristea, 96. Papeau, 80. Cîrjan, 17. Pănoiu, 4. Kait, 21. Dragoș Grigore, 30. Al Stan. ANTRENOR: Cristiano Bergodi.

CSU Craiova : 21. L. Popescu – 2. Vlădoiu, 6. Screciu, 15. Badelj, 11. Bancu – 4. A. Crețu, 27. Kurtic, 14. Houri – 37. Danciu, 9. Ivan, 28. Mitriță. REZERVE: 1. Lazar, 23. Căpățînă, 12. Ndong, 34. Raul Silva, 8. Mateiu, 7. Ișfan, 24. Roguljic, 88. A. Trică, 20. Markovic. ANTRENOR: Corneliu Papură.