luni, octombrie 28, 2024

FCU Craiova, egal chinuit cu Dinamo în Cupa României

FCU Craiova a reușit să nu piardă primul meci disputat în grupele noii ediții a Cupei României. Oltenii au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul celor de la Dinamo. Bucureștenii au deschis scorul în minutul 18, prin Amzăr. Trupa din Bănie a revenit în partea secundă, după ce Bahassa a restabilit egalitatea, în minutul 65, din penalty.

• Dinamo (3-5-2): Golubovic – Giafer, Patriche (cpt.), R. Grigore – Moura, Larrucea, I. Roșu, Iglesias, Amzăr – Gregorio, Abdallah. Rezerve: Dujmovic – Lucas Alves, Politic, V. Borcea, Bordușanu, Al. Irimia, N. Roșu, Cr. Costin, Ghezali. Antrenor: Ovidiu Burcă.
  • FCU Craiova (4-4-2): Gurău – Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, Mascarenhas – R. Negru, Buta, Albu (cpt.), Van Durmen – Chițu, Blănuță. Rezerve: Mogoșanu – Vl. Achim, Ibrahim, Blidar, Vl. Pop, Baeten, Diamantis, Bahassa, Asamoah. Antrenor: Paul Răducan.