Accident pe DN 6. Șoferul s-a autoevacuat

Delia Pătru

Un accident rutier a avut loc în această dimineață pe DN 6, pe raza localității Ghelmegioaia. În accident a fost implicat un autotren, care a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. Șoferul s-a autoevacuat.

”În această dimineață, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Drobeta Turnu-Severin a intervenit o autospecială de stingere cu modul de descarcerare la un accident rutier, produs pe raza localității Ghelmegioaia, DN 6. În accident a fost implicat un autotren, care a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. La sosirea pompierilor militari, șoferul acestuia se autoevacuase. Întrucât existau scurgeri de carburant, salvatorii au acționat pentru asigurarea măsurilor de apărare împotriva incendiilor. După ce a fost evaluat de către echipajul SAJ, șoferul autotrenului a refuzat transportul la spita”, potrivit ISU Mehedinți.

author avatar
Delia Pătru
Delia Pătru s-a dedicat jurnalismului de aproape 18 ani. Dacă primii ani au format-o in presa scrisa, ultimii 8 ani, în rolul de editor online la Jurnalul Olteniei, au învățat-o cum să aducă știrea mai aproape de oameni, în timp real. Crede cu tărie că, indiferent de suportul pe care citim, hârtie sau ecran, calitatea informației rămâne principală.
Distribuie acest articol