Mehedinți. Furt de aur și bani la Burila Mare, cu autor necunoscut

Iulian Gogonea
Adolescentă din Dolj, reținută pentru furt din locuințe
Adolescentă din Dolj, reținută pentru furt din locuințe

Autori necunoscuți, căutați cu înverșunare de poliție, au prădat o casă din satul Crivina, comuna Burila Mare, județul Mehedinți, și au furat o sumă mare de bani și câteva monede de aur. IPJ Mehedinți nu a dorit să facă public prejudiciul concret dar a anunțat că se fac cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat și în vederea prinderii cât mai rapide a făptașilor.

„La data de 4 septembrie a.c., ora 17.25, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Șimian au fost sesizați prin SNUAU 112 de un bărbat, de 56 de ani, din comuna Burila Mare, cu privire la faptul că i-a fost sustrasă o sumă de bani din locuință. În urma verificărilor efectuate de polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Șimian, s-a stabilit că, în perioada 03 septembrie, ora 10.00 – 04 septembrie, ora 17.00 a.c., persoane necunoscute ar fi pătruns pe o fereastră neasigurată în locuința persoanei vătămate, din satul Crivina, de unde i-ar fi sustras, din dormitor, dintr-un sertar, o sumă de bani și câteva monede din aur.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, a anunțat purtătorul de cuvânt al IPJ Mehedinți, inspectorul principal Corina Moraru.

author avatar
Iulian Gogonea
Distribuie acest articol