Mehedinți. Bulgar scos mort din Dunăre pe malul românesc, aproape de Orșova

Jurnalul Olteniei

Un bărbat de 37 de ani din Bulgaria a fost scos miercuri după-amiaza mort din Dunăre în zona viaductul Tufari din Orșova, județul Mehedinți. 

Polițiștii au fost sesizați de un bărbat din Orșova cu privire la faptul că o persoană este posibil să se fi înecat în fluviul Dunărea. Polițiștii și pompierii ajunși la fața locului au scos la mal cadavrul unui bărbat.

În urma verificărilor efectuate, a fost stabilită identitatea persoanei, un bărbat de 37 de ani, de naționalitate bulgară, scrie informatiadeseverin.eu Trupul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală, în vederea efectuării necropsiei.

Cercetările sunt continuate, în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cauză fiind întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

author avatar
Jurnalul Olteniei
Distribuie acest articol