Un bărbat de 52 de ani, din comuna Obârșia, judeţul Olt, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind suspectat de comiterea infracțiunii de viol. Bărbatul se afla la domiciliul concubinei sale din comuna gorjeană Drăguțești, unde a profitat de fiica acesteia, o fetiţă de 12 ani. Minora, care are probleme psihice, a fost internată în Centrul de primire în regim de urgenţă Târgu Jiu și vor fi inițiate demersuri pentru instituirea plasamentului. Oamenii legii continuă cercetările în acest caz şi dacă va fi găsit vinovat, bărbatul va petrece ani buni după gratii.
A violat o copilă de 12 ani

Antrenorul de arte martiale din Timisoara, Dan Ioan Parvan, suspectat ca a violat doua fetite in varsta de noua si zece ani, a fost arestat preventiv, in Timisoara, miercuri, 19 septembrie 2012. ADRIAN PICLISAN / MEDIAFAX FOTO
ULTIMA ORA
- Pești morți în Jiu: SE Turceni, amendată cu 50.000 lei
- PNL susține legea salarizării: Avertismentul lui Bolojan
- Ministrul Cseke Attila, în Gorj. A inaugurat creșa din Tismana
- Accident pe DJ 674, în Gorj
- Râul Jiu a atins cel mai scăzut nivel din istorie
- Anunț demarare implementare proiect „Cresterea eficientei energetice pentru Scoala Gimnaziala Cotofenii din Dos-Structura Gimnaziala Mihaita”
- Reacția lui Vlad Screciu, după egalul cu Ararat Armenia: „Nu contează valoarea”
- DRDP Craiova, apel către șoferi: „Nu este în regulă să ne înjurați!”
- Mocanu cere PSD clarificări după declarațiile lui Gutău
- Anunț finalizare implementare proiect: „Construcție nouăgrădiniță în comuna Breasta, județul Dolj”


