marți, octombrie 1, 2024

LIGA A V-A MEHEDINŢI-Realul a surclasat Interul

Pe Stadionul Victoria, AS Real Vânju Mare a ridiculizat AS Inter Salcia, de care a trecut cu scorul de 10-1, prin golurile lui Adrian Nicola (‘3, ‘8, ‘54, ‘70, ‘75), Cătălin Murdeală (‘35, ‘38, ‘45, ‘72) şi Ion Udrescu (‘49), respectiv Sorin Tomescu (‘36). Ocupanta locului secund s-a răzbunat astfel pentru înfrângerea din parida-tur, când Salcia se impusese, surprinzător, cu 2-0.

Căzăneştiul s-a impus fără emoţii

Liderul a trecut cu 4-1 de Unirea Gârla Mare şi continuă să aibă un avans de 5 puncte.

Adrian Purcăreaţă (‘22), Florin Surcel (‘24), Eduard Tiţa (‘41) şi Crinel Jianu (‘67) au marcat pentru echipa patronată de Sorin Florescu, în timp de golul oaspeţilor i-a aparţinut lui Silviu Niţă, în minutul 64. Viitorul Căzăneşti se impusese şi în jocul-tur, scor 2-1 la Gârla Mare, după ce la pauză conducea cu 2-0. Etapa viitoare, liderul va juca la Salcia, iar ocupanta locului secund va evolua, tot în deplasare, la Oprişor, meciurile fiind programate duminică, de la ora 11. Viitorul Căzăneşti şi Real Vînju Mare sunt singurele echipe care au mai rămas în cursa pentru titlul de campioană în ultimul eşalon fotbalistic din Mehedinţi.