vineri, octombrie 4, 2024

CSU, eşec surprinzător sub Pietricica

Alb-albaştrii au condus cu 1-0 la pauză, însă în ultimele 20 de minute au primit două goluri şi s-au recunoscut învinşi. Pentru Ceahlăul au marcat Sialmas '69 şi Buden '90, iar pentru CSU a înscris Herghelegiu '37.

Filmul golurilor:

0-1: Herghelegiu a deschis scorul cu un şut din interiorul careului.

1-1: Sialmas a restabilit egalitatea cu un şut la colţul lung după o pasă de la Căruţă.

2-1: Buden a înscris cu capul după o centrare de la Achim.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Barna – Markovici, Buden, Gorea, Kneif (Călin '76) – Tăbăcariu, Achim, Căruţă (Ad. Gheorghiu '71) – Balint, Sialmas, Chitoşcă (Nagy '59). Antrenor: Vanja Radinovici.

CS Universitatea Craiova: Bălgrădean – Achim, Frăsinescu, Acka, Vătăjelu – Băluţă (Bancu '82), Mateiu, Madson, Nuno Rocha – Cîrstea (Tîrnăcop '67), Herghelegiu (Curelea '77). Antrenori: Sorin Cîrţu, Emil Săndoi.

Cartonaşe galbene: Căruţă '27, Achim '90+3 / Tîrnăcop '82.

Arbitri: Andrei Chivulete – Andrei Constantinescu, Adrian Ionescu – Iulian Dima.

Observatori: Patriţiu Abrudan, Romulus Chihaia.