luni, septembrie 30, 2024

Pandurii, încurcaţi de Corcova

CS Pandurii Cerneţi a bifat a doua remiză a sezonului în deplasarea de la Broşteni, în care a întâlnit AS Corcova. Liderul a deschis scorul în minutul 10, prin autogolul lui Cristian Aldea, iar Cristian Baciu ('39) a egalat pentru echipa gazdă, care, după acest rezultat, a pierdut locul de pe ultima treaptă a podiumului, în detrimentul Recoltei Dănceu. Egalul de la Broşteni a ajutat-o şi pe Strehaia, care s-a apropiat la 5 puncte de Cerneţi, după ce s-a impus cu 2-1 la Cujmir. Echipa antrenată de Dan Șurlău a câştigat în minutul 90, prin golul lui Claudiu Topală. Anterior, Eugen Pistriţu ('65) deschisese scorul, iar Emil Cîncea egalase pentru gazde.

Coşuştea a spart gheaţa

Etapa a XI-a a adus şi prima victorie pentru nou-promovata Coşuştea Căzăneşti, care a trecut cu scorul de 1-0 de Dunărea Gruia, prin golul lui Adrian Mica (foto, cu bentiţă), din minutul 58. Scorul rundei l-a izbutit Recolta Dănceu, prin victoria cu 8-2 asupra Viitorului Șimian. Mihai Pavel ('4, '70), Alex Işfan ('7, '63), Robert Țogoe ('24, '27), Lori Işfan ('32) şi Constantin Negrescu ('89), respectiv Andrei Sfia ('2) şi Gabriel Ciolacu ('72) au fost marcatorii din raportul de joc.