marți, octombrie 8, 2024

FCU Craiova riscă să mai rămână un sezon în B

FCU Craiova a înregistrat un nou rezultat nesatisfăcător pentru conducerea clubului. Oltenii au remizat, scor 1-1, pe terenul celor de la FC Bihor, o formație recent promovată în Liga 2. Elevii lui Marius Croitoru au pierdut contactul cu primele poziții și au ajuns pe locul

Andrei Moga în minutul 28 și Idris Bounaas în minutul 2 au fost marcatorii partidei. Formația din Bănie simte lipsa vedetelor. Oltenii sunt nevoiți să se descurce fără Bauza, Albu, Popa sau Blănuță, toți împrumutați la alte echipe. Totodată, Adrian Mititelu nu a mai reușit să îi păstreze nici pe Baeten, Bahassa sau Van Durmen.

FC Bihor: Accinelli – Seb. Cucu, Andr. Gal, Giafer, C. Jurj – I. Filip (cpt.), Ric. Farcaș – Stahl (Gîdea 67′), Almanza (Curescu 77′), Andr. Moga (Adl. Nica 77′) – A. Chirițoiu (Sg. Jurj 67′). Rezerve neutilizate: I. Rus – Ioviță, Ghițea, Gunie, Băican. Antrenor: Gustavo Aragolaza.

FCU Craiova: C. Sandu – R. Negru, A. Camara, Lumbu, Padula (cpt.) – Vl. Pop (Vl. Achim 58′), Bounaas (Ghindovean 83′), Răduț (Andr. Dragu 77′) – Abbey, Ibrahim (Meijer 83′), Mat. Moraru (M. Ilie 58′). Rezerve neutilizate: Mogoșanu – Cl. Bălan, Rz. Bălașa, Raicea. Antrenor: Marius Croitoru.

Stadion: ”Iuliu Bodola” (Oradea – Bihor). Arbitru: Mihail Sebastian Lăstun (Râmnicu Vâlcea). Asistenți: Claudiu Şchiopeţ (Braşov) și Ioan Daniel Humiţa (Armeniş – Caraş Severin). Rezervă: Raul Sebastian Bădărău (Hunedoara). Observator arbitri: Silviu Crângaşu (Ploiești). Delegat joc: Viorel Lolea (Reşiţa).