Spune NU drogurilor

Redactia

Luni, 26 octombrie 2015, cu ocazia Zilelor Europene ale Justiţiei în cadrul Şcoalii Gimnaziale „Eugen Ionescu” din Slatina, cu sprijinul Judecătoriei Slatina a avut loc o manifestare destinată prevenirii consumului de droguri în rândul tinerilor slătineni.

Acţiunea s-a desfăşurat în prezenţa personalului de specialitate din cadrul instanţei care au prezentat elevilor consecinţele consumului de droguri.

Ceea ce este mai important este faptul că urmează a fi organizate mai multe dezbateri pe această temă.

Calitatea acestor manifestări denotă din conţinutul şi partenerii de dialog. Cine poate fi mai avizat decât oamenii din justiţie. Un exemplu de cunoaştere a problemei şi o soluţie corectă şi adecvată.

Acţiunea este foarte bună, având în vedere că în Slatina a crescut foarte mult consumul şi traficul de droguri, în acest sens pot fi văzute multele dosare constituite de către procurori.

Încă o iniţiativă a unei directoare, profesoara Gabriela Constantinescu, care înţelege că nu doar cartea ci şi activitatea civică formează personalitatea copilului.

 

 

 

author avatar
Redactia
Distribuie acest articol