miercuri, octombrie 2, 2024

Podariul s-a impus fãrã probleme cu Titu

Dupã o serie de trei meciuri fãrã puncte, ACS Podari a reuşit sâmbãtã, scor 3-0(2-0), cu Urban Titu, cea de-a patra victorie pe teren propriu. La debutul lui Gigi Ciurea, unul cu dreptul, podãrenii s-au revanşat pentru eşecurile în faţa echipei din Titu din sezonul trecut. Dorin Preda a deschis scorul în minutul 17, iar atacantul Neacşu a reluat de douã ori în barã, apoi balonul trimis cu capul a fost respins în extremis de portarul echipei oaspete. Juniorul din ofensiva Podariului avea sã stabileascã scorul pauzei în minutul 44, când a reluat frumos cu capul la colţul lung. Repriza a doua a fost controlatã de ACS Podari care, dupã alte bune oportunitãţi de a marca, a punctat prin Badea în minutul 79, care a şutat aproape de vinclu balonul primit de pe partea dreaptã de la Marcu. În jocul cu Urban Titu, antrenorul Gigi Ciurea a folosit formula: Mecea – Marcu, Dina, Dreşcã, Marinoiu – Șerban (46 I. Sârmon), D.Stancu – Surugiu (69 Cruşoveanu), Badea (82 Raicea), Preda – G.Neacşu (73 Geamãnu). Oaspeţii, antrenaţi de Gheorghe Becheanu i-au avut în teren pe: Mişa – V.Șerban, Vlad, Oprea, Lupu – Ghenu, Mirescu, Neguţ, Moruz, Niculae – Rãdescu. Au mai intrat Moraru, Tuţã şi Constantinescu.

În urma rezultatului, ACS Podari se menţine tot pe locul 10 în clasament, iar dacã mai marca un gol putea depãşi la golaveraj pe Concordia II Chiajna.
”A fost un meci bun fãcut de noi, am ratat totuşi mult, diferenţa putând fi mai mare dupã numãrul de ocazii pe care ni le-am creat. Mã bucurã faptul cã am reuşit sã câştigãm, echipa avea nevoie de o victorie şi sper sã facem un joc bun şi vineri la Bradu”, a declarat antrenorul Podariului, Gigi Ciurea. (C.I.)